Co spakować do szpitala na poród?
Co spakować do szpitala na poród?

Co spakować do szpitala na poród?

Na początku ciąży poród wydaje Ci się czymś bardzo odległym, jednakże czas w ciąży bardzo szybko leci. I, II i III trymestr i już jedziesz na porodówkę. Przesadzam? Może tylko trochę, ale tylko dla Twojego dobra. Nie bądź jedną z przyszłych mam, które zapomniały/nie zdążyły..... spakować odzieży ciążowej i torby do porodu.

Ciąża, ciąża i... co spakować do porodu?

Ciąża jest specyficznym czasem, bardzo magicznym czasem. Rozwija się w nas nowe istnienie, które stanie się człowiekiem, od którego się uzależnimy. Matki wiedzą, o co mi chodzi. Dziecko dorośnie, "pójdzie w świat", założy swoją rodzinę, a dla nas zawsze będzie naszą pociechą, kimś najważniejszym. Miłość do dziecka jest czymś najprawdziwszym i najszczerszym.
Ciąża przynosi pewne dolegliwości, które są naprawdę dokuczliwe. Zapominamy o nich, kiedy nadchodzi poród. Wtedy nawet ciągłe wymiotowanie wydaje się kaszką z mleczkiem. W miarę zbliżania się terminu porodu, rośnie napięcie, boimy się tego. Pamiętaj, że musisz się dobrze przygotować do porodu i nie chodzi mi tylko o szkołę rodzenia. Musisz wiedzieć, co spakować do szpitala na poród. Jest to zależne oczywiście od szpitala. Zazwyczaj szpitale mają wewnętrzne ustalenia. Możesz to sprawdzić na stronie internetowej lub po prostu podjechać i zapytać położne, pracujące tam.

Poród co spakować do szpitala.

Przygotuj się na to, że do szpitala powinnaś spakować 2 torby - jedną dla siebie, drugą dla dziecka.
Twoja torba powinna zawierać:
- 2 koszule do karmienia,
- majtki siateczkowe poporodowe,
- wkłady/podkłady ginekologiczne,
- klapki pod prysznic i do chodzenia po oddziale,
- kosmetyki,
- biustonosz do karmienia,
- szlafrok ciążowy,
- wkładki laktacyjne,
- ręczniki,
- podkłady na łóżko,
- sztućce, kubek,
- komplet badań, karta ciąży.

Spakuj torbę już co najmniej miesiąc przed planowanym porodem, albo i wcześnie,j jeśli wiesz o ryzyku wcześniejszego porodu.
Torba dla dziecka powinna zawierać:
- paczkę najmniejszych pampersów,
- chusteczki mokre do podcierania pupy,
- ubranka (niektóre szpitale mają zasób swoich ubranek i mogą Ci być potrzebne ubranka dla dziecka tylko na wyjście ze szpitala),
- pieluchy tetrowe.

Pakowanie do porodu - śpi spokojnie

Teraz już wiesz, co spakować na poród. Dobrze przygotowane torby mogą oszczędzić Ci dodatkowego stresu, który akurat w momencie porodu i chwil po nim, nie jest Ci zupełnie potrzebny. Nie zostawiaj pakowania torby do porodu na ostatnią chwilę. Wiadomo, że nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć i dzidziuś może nie chcieć czekać do daty z naszego kalendarzyka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl