Cukrzyca ciążowa - co jeść przed snem?
Cukrzyca ciążowa - co jeść przed snem?

Cukrzyca ciążowa - co jeść przed snem?

Cukrzyca ciążowa na pewno zdarzyła się niejednej przyszłej mamie. Na początku zawsze wywołuje strach i obawy przede wszystkim o zdrowie dziecka, ale nie taki diabeł straszny, jak go malują. Podstawą jest zdrowa dieta i przestrzeganie pór posiłków. Ważne, aby utrzymać poziom cukru na stałym poziomie. Cukrzyca ciążowa co jeść przed snem i w ciągu dnia?

Cukrzyca ciążowa, co jeść, czego unikać - podpowiadamy

Ciąża to może i błogosławiony stan, ale połączony często z dolegliwościami i sytuacjami, które wywołują w nas skrajne emocje i odczucia. No bo jak tu zachować spokój, gdy dopada cukrzyca ciążowa? Jest to bardzo ważny sygnał organizmu, którego na pewno nie można lekceważyć, ale który również dla przyszłych matek łączy się z ograniczeniem w kwestii jedzenia, a tu już może być ciężko, ponieważ w ciąży lubią nas dopadać różne jedzeniowe zachcianki. Z powodzeniem da się to jednak wszystko ogarnąć, wystarczy pewnych produktów unikać, a innymi nie przejadać się.

Cukrzyca ciążowa - co jeść, aby nie zaszkodzić sobie i dziecku? Wybierajmy przede wszystkim produkty świeże i o niskim indeksie glikemicznym. Wszelkie gotowce więc raczej odpadają, ponieważ nie nie jesteśmy do końca w stanie określić, jak wpłyną na poziom naszego cukru. Często dodawane są do nich składniki, które mogą znacznie nasz cukier podkręcić, a tego właśnie musimy unikać. Warto zaopatrzyć się w tabele z produktami, w których podany jest ich indeks glikemiczny. Na pewno możemy zjadać większość świeżych warzyw, ale z owocami trzeba już ostrożnie. Ważne są również węglowodany, ale te, które utrzymują nasz cukier na wodzy. Są to niektóre gatunki kasz, pełnoziarniste i nierozgotowane makarony, brązowy ryż i pełnoziarniste pieczywo. Dołączmy do tego również porcję zdrowego białka, np. drobiowe mięso, ryby lub jajka.

Wystrzegajmy się przede wszystkim słodyczy, białego, pszennego pieczywa i produktów przetworzonych. Ważna jest również obróbka termiczna. Mocno rozgotowane dania oraz smażone w głębokim tłuszczu zdecydowanie nie są wskazane.

Cukrzyca ciążowa co jeść przed snem?

Posiłek przed snem ma bardzo duże znaczenie. Musi być jednak tak skomponowany, aby rano nasz poziom cukru był w normie. Zjedzmy więc to, co sprawi, że rano nie przerazimy się wysokim lub zbyt niskim poziomem cukru. Może więc być to kasza gryczana z warzywami i kawałkiem ryby lub pożywna pełnoziarnista kanapka. Dzięki temu zostanie utrzymana w ryzach nasza cukrzyca ciążowa. Co po porodzie? To jedna z najlepszych wiadomości - najczęściej po prostu znika bez śladu.

Polecamy do zapoznania się w naszym sklepie:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl