Jak dobrać biustonosz do karmienia
Jak dobrać biustonosz do karmienia

Biust w ciąży i po niej

Biust kobiet w ciąży, a następnie matek karmiących piersią, bardzo zmienia się w porównaniu do tego, jak wyglądał przed dzieckiem. Piersi stają się zwykle większe ( nawet o dwa rozmiary), są tkliwe i delikatne. Bardzo mocno widoczne są większe naczynia krwionośne, piersi stają się lepiej ukrwione, a co za tym idzie - zdecydowanie bardziej wrażliwe. W przypadku kobiet karmiących, szczególnie na samym początku tak zwanej drogi mlecznej, brodawki sutkowe bywają obolałe, zaczerwienione i otarte. Poza tym często w sposób niekontrolowany z piersi sączy się mleko, co jest odruchem niekontrolowanym przez kobietę. Mleko może wypływać nawet w związku z bodźcem takimi jak płacz malucha. Szybko stają się przepełnione i obrzmiałe, a w piersiach pojawia się wtedy dyskomfort i ucisk. Kobiety, które właśnie doświadczają tych wszystkich sytuacji, marzą tylko o jednym - by mieć wygodny i komfortowy biustonosz do karmienia.

Biustonosz do karmienia jak dobrać


Kobiety planujące karmić piersią powinny zakupić swoje pierwsze biustonosze jeszcze w okresie ciąży. To również dobre posunięcie ze względu na to, że pod jej koniec piersi są zwykle już tak wrażliwe, że najlepiej im w wygodnym bawełnianym i miękkim biustonoszu do karmienia. Bo właśnie takich modeli najlepiej szukać - najlepiej by były wykonane z przyjemnej w dotyku tkaniny, bez zbędnych ozdobników w postaci koronek. To właśnie one często prowadzą do otarcia naskórka na tak delikatnych obrzmiałych piersiach. Dobrze kupić model na grubych ramiączkach, bo ciężkie piersi kobiety w ciąży, a później kobiety karmiącej, potrzebują dobrego podparcia. W ten sposób przeciwdziała się między innymi obwisaniu biustu. Oczywiście panie o drobniejszych piersiach, zwykle nie mają aż tak poważnych problemów z biustem w ciąży oraz podczas karmienia, dlatego częściej mogą pozwolić sobie na zakup biustonosza do karmienia ozdobionego koronką.

Biustonosz do karmienia jaki rozmiar


Jak dobrać rozmiar biustonosza do karmienia? Nie jest to proste zadanie, bo przecież nie do końca wiadomo jak bardzo powiększa się piersi w czasie połogu i po nim. Dlatego właśnie zakup bawełniany biustonosz z dodatkiem włókien rozciągających się, jest zdecydowanie bezpieczniejszy - piersi bez problemu się w nim zmieszczą. Rozmiar biustonosza nie może być za mały, bo piersi będą skrępowane. Oczywiście nie należy wybierać również modelu zbyt szerokiego - wtedy biustonosz nie będzie stanowił odpowiedniego podparcia dla piersi. Warto zatem kupić rozmiar biustonosza o obwodzie takim jak zwykle ( lub odrobinę większym jeżeli przytyło się w ciąży), z miseczkami większymi o jeden rozmiar. Na początek najlepiej wybierać biustonosze bawełniane. Dobrze jest kupić przynajmniej dwa, by mieć na zmianę. Gdy laktacja ustabilizuje się, a co za tym idzie - ustabilizuje się również rozmiar piersi - można kupić kolejne modele.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl