Jak przygotować baby shower?
Baby shower- nowa tradycja

Jak przygotować baby shower?

W Polsce od czasu do czasu pojawiają się nowe tradycje zaczerpnięte z zagranicy. Nie inaczej jest ze zwyczajem organizowania przyjęcia dla kobiety spodziewającej się dziecka, zwanego "baby shower". Ten sympatyczny zwyczaj to nic innego jak bardziej huczne spotkanie koleżanek i przyjaciółek, podczas którego przyszła mama obsypywana jest prezentami w związku z czekającymi ją narodzinami dziecka.

Organizacja baby shower spoczywa zwykle na siostrze lub przyjaciółce przyszłej mamy i to zwykle u niej odbywa się takie przyjęcie. Można też spotkać się w restauracji lub kawiarni, a latem chętnie wybierane są wszelkiego rodzaju spotkania na świeżym powietrzu, takie jak grille czy pikniki. Wybierając miejsce spotkania trzeba jednak brać pod uwagę samopoczucie przyszłej mamy i to, jak znosi swój odmienny stan.


Baby shower - dekoracje i potrawy

Przygotowanie przyjęcia z okazji odmiennego stanu przyszłej mamy nie wymaga specjalnej oprawy, nie mniej jednak warto dodać jakieś akcenty związane z rodzicielstwem. Mogą to być sugestywne serwetki lub jakieś plakaty. Wiele sklepów oferuje też gotowe zestawy dekoracji na taką okazję.

Więcej starań warto poświęcić przekąskom na takie przyjęcie. Powinny to być rzeczy lekkie i oczywiście zdrowe, bo przyszła mama musi się właściwie odżywiać. Warto też ją zapytać wcześniej, czy jakieś potrawy jej nie szkodzą. Jeżeli zaś chodzi o napoje, należy pamiętać, że baby shower to jedno z tych przyjęć, na których alkohol nie jest wskazany.


Pomysły na zabawy na baby shower

Jak przy organizacji każdego innego przyjęcia, jeśli nie chcemy by za bardzo wiało nudą, warto wcześniej zatroszczyć się o jakieś atrakcje. Można postawić na sprawdzone gry planszowe i towarzyskie. Można też pokusić się o wymyślenie własnych gier czy konkursów, takich jak na przykład rodzicielskie kalambury, gdzie hasłami będą akcesoria dla dzieci.


Kupujemy prezent na baby shower

Kluczowym elementem każdego baby shower są prezenty, chodzi przecież między innymi o to, by nieco odciążyć przyszłych rodziców i zaopatrzyć ich w akcesoria dla dziecka. W zależności od zasobności portfela mogą to być niewielkie drobiazgi, jak chociażby jakiś słodki bodziak lub takie, które wiążą się z poważniejszym wydatkiem, jak na przykład sterylizator do butelek. Każdy drobiazg się przyda, bo jak wiadomo pojawienie się dziecka to zawsze spory wydatek. Przyszłej mamie można sprezentować zabawki dla niemowląt, koszulę nocną do karmienia, ubranka, butelki, kocyki, płyty z muzyką dla niemowląt czy inne akcesoria dla dziecka. Ale na pewno przyszła mama ucieszy się też z prezentów dla siebie: ubrań do karmienia, laktatora, poduszki do karmienia lub książki objaśniającej "obsługę dziecka".

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl