Poduszka ciążowa: jak wybrać i używać?
Poduszka ciążowa: jak wybrać i używać?

Poduszka ciążowa: jak wybrać i używać?

Ostatni trymestr ciąży, gdy brzuch jest już coraz większy, to często również większe problemy ze snem. Trudno znaleźć wygodną pozycję, ciężko odwrócić się na drugą stronę, sprawy nie ułatwia też to, że maluch daje o swojej obecności coraz intensywniej znać. Na to też jest rada - poduszka ciążowa: jak wybrać i używać?

Poduszka ciążowa - jaki kształt wybrać najlepiej?

Na szczęście nie trzeba męczyć się już na kilkoma mniejszymi poduszkami, które trzeba podkładać pod te najbardziej newralgiczne miejsca jak głowa, kolana czy brzuch. Projektanci wymyślili jedną, ale taką, która spełnia wszystkie te funkcje równocześnie. Zrozumiałe jest więc, że i kształtem różni się nieco od zwykłej poduszki. Jednym z najbardziej popularnych kształtów jest litera "U" lub "C", cyfra "9" oraz tzw. rogal. To jest pewne, że przyda nam się taka poduszka ciążowa, jaką wybrać, żeby w końcu dobrze się wyspać? Opinii jest na ten temat wiele, wydaje się jednak, że najlepiej byłoby każdą z osobna wypróbować i na własnej skórze sprawdzić, która najlepiej wpisuje się w nasze potrzeby.

Poduszka ciążowa - jak spać na wybranym wariancie?

Kiedy przyjrzymy się ich kształtom, to już intuicyjnie możemy stwierdzić, czy ten model będzie dla nas odpowiedni. Podłużna poduszka w kształcie litery "C" to dwa zaokrąglone końce. Jeden z nich podkłada się pod głowę, a drugi kładzie między uda. Jej środkowa część idealnie dopasowuje się do naszego brzucha. Ta w kształcie litery "U" jest największa. Dół, czyli brzuszek poduszki wędruje pod głowę, jeden z boków mamy za plecami, a ten z przodu umieszczamy między nogami, jest to równocześnie podparcie dla brzucha. Ta w kształcie rogala nie daje nam podparcia dla pleców. "Dziewiątka", jak przekonują producenci, daje wsparcie na całej linii ciała, także na plecach. Ułatwia również zmianę pozycji z lewobocznej na pośrednią. Nie pozostaje nic innego, jak spróbować sobie wyobrazić, jak sprawdzi się to nas samych.

Poduszka ciążowa - jak używać?

Właściwie to, jak będziemy jej używać, zależy tylko i wyłącznie od naszych preferencji. Nie wszystkie kobiety lubią wielkie i zabudowane poduszki jak litera "U" i wybiorą mniejszy wariant, np. rogala. Niemniej bezsenność w ostatnim trymestrze wywołuje frustracje i uciążliwości nie mniejsze niż cukrzyca ciążowa co jeść przed snem, żeby nie czuć głodu i rankiem wstać w dobrym humorze. Dobre samopoczucie jest bardzo ważne przez cały okres w ciąży, więc trzeba po prostu znaleźć złoty środek, który będzie dobry zarówno dla nas jak i dziecka.

Polecamy w naszym sklepie:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl